ZAKLADATELKY LUNAFLY

O nás

Jsme dvě naturopatky, mámy, ženy. Vytvořily jsme komplexní program pro ženy nazvaný “Motýlí tanec”, který se zabývá hormonálním zdravím a cykličností. 

Jsme Léňa a Táňa, dvě naturopatky, ženy a matky. To, čemu jsme se věnovaly část svého života je ovlivnění/ladění těla pomocí bylin a stravy. 

Děláme to profesionálně už několik let. Pro ženy tvoříme programy, které zahrnují veškeré naše znalosti a zkušenosti v této oblasti. Přejeme si, aby se co nejvíce žen dostalo k těmto informacím a aby ženy rozuměly samy sobě, byly vyživené, naplněné a spokojené.

Máme zkušenosti a dovednosti s hormonálním systémem. Přivedly nás k tomu naše klientky, úžasné ženy, které mnohdy potřebovaly vyladit celou oblast gynekologie:

  • ženy, které chtěly otěhotnět, nebo které chtěly vědomě provést těhotenstvím, chtěly vědět jak se stravovat, vyživovat, chtěly znát moderní přístupy, chtěly předejít či včas odladit těhotenské obtíže, chtěly být připravené na šestinedělí;
  • ženy, které chtěly zharmonizovat menstruaci (vrátit chybějící menstruaci, snížit moc silnou menstruaci);
  • ženy, které si prošly opakovanými potraty;
  • ženy, které trpěly bolestmi a nespavostí; ženy, které byly bez energie a opakovaně se jim vracely nemoci;
  • ženy, které trápily cysty na vaječnících, myomy v děloze, endometrióza, policystická ovária či neplodnost;
  • ženy, které přestaly užívat syntetické hormony, ale nevěděly jak pracovat se svou cykličností a jak hormony vrátit do harmonie;
  • ženy, které prochází obdobím menopauzy;
  • či ženy, které nejsou spokojené se svou pletí, váhou a postavou.

Proto jsme se rozhodly vytvořit program Motýlí tanec, který je komplexní a aplikovatelný pro každou ženu s jakýmkoliv problémem.

NÁŠ ONLINE PROGRAM

MOTÝLÍ TANEC

aneb hormony v harmonii

Program je tvořený ženami pro ženy. O ženě, o jejím zdraví a o tom, jak vyladit hormony přírodní a přirozenou cestou. Do programu jsme zpracovaly veškeré informace, znalosti a zkušenosti z naší praxe.

Pochopení celého cyklu je první krok k tomu, abys ho mohla ovládat. Budeš rozumět sama sobě, jak fungují tvé hormony, co jim prospívá a co jim škodí.
Na každou fázi cyklu budeš mít praktický a jednoduchý návod jak se stravovat, jaké užívat byliny, doplňky stravy, typy na péči o sebe a pohyb. Pro každou fázi cyklu to bude jiné s respektem k tomu, že i ty se měníš.
Získáš klíč ke svému cyklu a tím získáš přístup k nekonečnému zdroji své ženské energie. Energii využiješ tak, jak budeš sama chtít, na sebe uzdravení, na plnění svých přání, plánů i povinností, k seberealizaci a kreativitě…

JSEM NATUROPATKA, ŽENA, MATKA

Mgr. Lenka Ptáčníková

,,Jako důležité vnímám komplexní propojení těla a mysli, za hledáním rovnováhy zdraví a spokojenosti. Mojí velkou vášní a zaměřením je práce s ženstvím a cykličností.”

Vystudovala jsem magisterské studium na Univerzitě Karlově v Praze, obor Výchova ke zdraví a Tělesná výchova a sport. Zároveň jsem vystudovala Školu Klinické Naturopatie. Následně moje cesta vedla na Kliniku Endala v Praze, která se zabývá holistickým přístupem ke zdraví. Na klinice jsem působila přes 4 roky a v průběhu se věnovala i soukromé praxi v ordinaci. Nejprve jsem se věnovala různým zdravotním problémům mých klientů, ale postupně mě začaly vyhledávat čím dál více ženy s hormonální nerovnováhou. Toto téma mě začalo fascinovat a chtěla jsem mu porozumět co nejvíce. Proto jsem se dopodrobna věnovala tématice ženského zdraví. Po několika letech praxe jsem ucítila, že je čas tyto znalosti v souvislostech začít předávat dál, aby se informace dostaly k co nejvíce ženám. Momentálně jsem na mateřské dovolené, ale stále se věnuji seberozvoji a našemu projektu Lunafly, který jsme založily se spolužačkou a kamarádkou Táňou. Program se zabývá laděním ženského zdraví. Od roku 2022 přednáším na Škole Klinické Naturopatie.

/lunafly.cz

instagram projektu

/naturopatka.lenka

osobní instagram

Moje studium

» Univerzita Karlova, Mgr. Výchova ke zdraví - obor tělesná výchova
» Škola Klinické Naturopatie v Praze 2015 - obor fytoterapie a nutriční terapie
» Psychosomatický výcvik 2018

Specializuji se

» Ženské zdraví, mužské zdraví, funkční medicína a výživa, cykličnost, práce s hormonálním zdravím, psychosomatika, práce s traumatem, ženské kruhy

Projekty, kterým se věnuji

LUNAFLY
» Motýlí tanec - ladění hormonů, ženství a cykličnosti z pohledu naturopatie
» Těhotenství

Moje studium

» Státní Univerzita Cherson – Managment výroby
» Škola Klinické Naturopatie v Praze 2015 – obor fytoterapie a nutriční terapie
» Rosijský Institut Inovační Naturopatie od 2022 – obor doktor Naturopatie

Specializuji se

» Ženské zdraví, mužské zdraví, bylinná terapie - výroba tinktur a bylinných směsí na míru, aromaterapie, práce s hormonálním zdravím, korekce váhy

Projekty, kterým se věnuji

LUNAFLY
» Motýlí tanec - ladění hormonů, ženství a cykličnosti z pohledu naturopatie
» Těhotenství

JSEM NATUROPATKA, ŽENA, MATKA

Ing. Tetiána Kovaříková

První část svého života jsem strávila na Ukrajině, kde mě vychovala babička bylinkářka. Vystudovala jsem Chersonskou Státní Univerzitu v oboru managmant výroby. Druhou část života žiji v České Republice, kam mě přivezlo mé srdce a manžel. Tady jsem vystudovala Školu Klinické Naturopatie ve dvou oborech - Fytoterapie a Klinická Nutriční Terapie. Chtěla jsem se věnovat tomu, k čemu jsem byla od dětství vedená a život v Praze mi tyto podmínky dopřál. Od ukončení studia vedu vlastní naturopatickou praxi. Moje klientky mě přivedly k vyprofilování mé práce, začaly se na mě obracet právě s hormonálními problémy. To mě motivovalo studovat toto témata hlouběji, sbírat více a více informací o fungování hormonů a jak je ovlivnit. Zkušeností a informací jsem nasbírala mnoho a rozhodla jsem se o ně podělit. Takto vznikl projekt Lunafly, kterému se věnujeme spolu se spolužačkou a kamarádkou Léňou. Stále se vzdělávám v oblasti naturopatie, zdraví a mysli. Momentálně studuji Rosijský Institut Inovační Naturopatie, obor doktor Naturopatie, kde prohlubuji své znalosti.

/lunafly.cz

instagram projektu

/tetiana.kovarikova

osobní instagram

Moje studium

» Státní Univerzita Cherson – Managment výroby
» Škola Klinické Naturopatie v Praze 2015 – obor fytoterapie a nutriční terapie
» Rosijský Institut Inovační Naturopatie od 2022 – obor doktor Naturopatie

Specializuji se

» Ženské zdraví, mužské zdraví, bylinná terapie - výroba tinktur a bylinných směsí na míru, aromaterapie, práce s hormonálním zdravím, korekce váhy

Projekty, kterým se věnuji

LUNAFLY
» Motýlí tanec - ladění hormonů, ženství a cykličnosti z pohledu naturopatie
» Těhotenství

VYSVĚTLENÍ POJMU

Co je to naturopatie?

Naturopatie je západní směr celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti přírodní a nutriční medicíny. V České republice se jedná o kombinaci západní fytoterapie a klinické nutriční medicíny.

Jako nástroj pro ladění využívá přírodních prostředků jako je strava, byliny a doplňky. Nejde o alternativní medicínu. Dívá se na člověka pohledem západní medicíny, založené na anatomii a biochemii, tak jak ji vidí konvenční medicína. Proto naturopat rozumí lékařům, lékařským zprávám, testům a mohou s lékaři spolupracovat.

Naturopatie zdůrazňuje prevenci a využívá terapeutické metody, které podporují samouzdravovací proces organismu – vis medicatrix naturae. Nesoustředí se na nemoc a diagnózu, ale na člověka samotného. Naturopaté využívají znalostí moderní vědy k pochopení fungování organismu a udržení vysokého standardu naturopatické praxe. Ovšem principy, kterými se řídí, jsou daleko komplexnější než pouhý fyziologický pohled na nerovnováhu v organismu, která se prezentuje jako nemoc.

Jako stejně podstatnou vnímají i stránku duševní a mentální, roli emocí, stresu, spánku a vlivů životního prostředí.